Fakti.bg | 13.05.2024 14:17:42 | 25

Добруджа загуби шансове за елита, Марек мечтае за промоция

Марек победи Добруджа с 2:1 в дербито на 32-ия кръг на Втора лига. Николай Ганчев откри резултата на "Бончук" в 38-ата минута, а в края на първата част Ангел Ангелов изравни от дузпа. В 64-ата минута Христо Каймакански вкара куриозен гол, с който донесе успеха на своя отбор.

Възпитаниците на Танчо Калпаков събраха 57 точки и се приближиха на две от втория Септември, като значително увеличиха шансовете си за директна промоция в efbet Лига. Добруджа загуби шансове за промоция, след като е пети с 50 точки и вече няма как да измести намиращия се към момента на място за бараж Марек.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на волейболиста Бранимир Баев.

Първата добра възможност за гол се откри пред гостите. В 10-ата минута Андриан Димитров напред отдясно и намери Ангел Ангелов на точката за изпълнение на дузпа. Офанзивният футболист отправи слаб удар, който не затрудни Константин Костадинов. В 23-ата минута топката достигна до Мартин Кавдански, а защитникът от няколко метра шутира над вратата. Малко след това отново Кавдански засече с глава центриране отляво, но стреля покрай вратата.

В 33-ата минута Веселин Любомиров напредна отляво, навлезе навътре и нанесе слаб удар, с който не затрудни Георги Аргилашки. Четири минути след това шут на Милен Гамаков от далечна дистанция не намери целта.

В 38-ата Марек поведе. Веселин Любомиров центрира в наказателното поле, където Димитър Пиргов не успя да изчисти добре топката. Кълбото се озова в Николай Ганчев, който овладя топката и с прецизен шут в близкия ъгъл вкара с 1:0.

Добруджа стигна до изравнителен гол в 45-ата минута. Христо Каймакански свали на терена Раел Лолала при центриране отляво. Георги Кабаков веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Ангел Ангелов и с безпощаден удар вкара за 1:1.

В началото на втората част удар на Каймакански от далечна дистанция не затрудни Аргилашки. В 64-ата минута Марек отново поведе. Христо Каймакански получи отляво и центрира остро в наказателното поле. Любомир Костов увлече Димитър Пиргов, а топката тупна пред Георги Аргилашки, който не я прецени добре и кълбото малко случайно се озова във вратата му.

В 70-ата минута удар от трудна позиция на Александър Башлиев премина покрай вратата. В 84-ата минута центриране на Раел Лолала стигна до Милен Гамаков на границата на наказателното поле. Халфът отправо силен удар, но покрай целта. Малко след това нов шут на Гамаков премина покрай вратата.

Три минути след това Николай Ганчев се озова на стрелкова позиция, но ударът му беше блокиран от Пиргов.