Fakti.bg | 13.05.2024 10:44:43 | 27

Три златни медала за България на Купата на Нациите в Сърбия

Българските боксьори отново показаха класата си на международната сцена. Нашите таланти спечелиха три златни медала от осмото издание на Купата на Нациите, която се проведе във Върбас, Сърбия.

В категория до 48 килограма Роберта Хаджийска взе категоричен успех с 3:0 гласа над представителката на домакините Мелинда Уташи. При 50-килограмовите със злато се поздрави и Камелия Желязкова, която се справи в тежка битка с босненката Сейла Биберович. С шампионската титла при юношите се поздрави и Янко Илиев. В категория до 54 килограма той срази с 3:0 сърбина Лука Катич.

Талантите ни спечелиха още две отличия в рамките на турнира. Никол Първанова взе сребро, след като отстъпи при 70-килограмовите на финала на Лорена Хорват (Хърватия), а Явор Вълчев (75 кг) загуби от италианеца Лука Казарса на полуфинал и грабна бронз. Националите ни бяха водени от олимпийската шампионка Стойка Кръстева, световния златен медалист Детелин Далаклиев и Пейчо Багдатов.